четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 10
home Вести

Падна Владата на Спасовски- сајтот vlada.mk беше 4 часа блокиран или хакиран, владата молчи за причините

Падна Владата на Спасовски- сајтот vlada.mk беше 4 часа блокиран или хакиран, владата молчи за причините

Сајтот на Владата беше  блокиран или хакиран и повеќе од 4 чаа не беше во функција.

Поради непознати причини сајтот на влада „vlada.mk“ не беше достапен за граѓаните.

И додека ваквата состојба траеше, од владата молчеа и не излегоа со никакви официјални информации.

Дали технички проблем беше виновен за „падот на владата“ на техничкиот  Оливер Спасовски, засега нема одговор.

Коронавирус