петок, 4. декември 2020. Вести денес: 82
home Вести

Падна првиот снег во Македонија (ВИДЕО)

Падна првиот снег во Македонија (ВИДЕО)

Иако беше најавувано дека за снегот ќе почекаме, денес веќе мириса на зима.

Првиот снег во Македонија падна на Попова Шапка.

Во живо, како изгледа снежната идила можете да гледате ТУКА

Коронавирус