среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 29
home Вести

Падна полициски хеликоптер при полетување: Едно лице со полесни повреди, МВР излезе со детали за несреќата

Падна полициски хеликоптер при полетување: Едно лице со полесни повреди, МВР излезе со детали за несреќата

Хеликоптер на Министерството за внатрешни работи се преврте на аеродромот Петровец.

Како што наведуваат од МВР во хеликоптерот биле пет лица од кои едното со лесни телесни повреди.

-Денес околу 11.30 ч. пријавено е дека на стара платформа до Полициската станица на Г.П. „Меѓународен Аеродром Скопје“ од кога наполнил гориво хелихоптер на МВР M 17 од засега непознати причини при полетување паднал. Во него биле пет лица. Според првичните информации едно лице е со лесни телесни повреди, велат од МВР.

ЕУРО 2020

Македонија