среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 128
home Вести

Пациенти од Скопје и Прилеп починаа од коронавирус

Пациенти од Скопје и Прилеп починаа од коронавирус

Коронавирусот зема уште две жртви од Македонија.

Како што информираат од Министерството за здравство, на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациент од Скопје на 50 години. Тој бил хоспитализиран на 6-ти април, а пациентот 17 дена бил на механичка вентилација.

На клиниката за Онкологија почина пациент на 51 година од Прилеп чиј позитивен резултат на Ковид-19 пристигнал вчера.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија