среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 114
home Вести

ПАЦИЕНТ СЕ ФРЛИ ОД КОВИД ОДДЕЛЕНИЕТО ВО 8-МИ СЕПТЕМВРИ- станува збор за маж, еве на која возраст бил

ПАЦИЕНТ СЕ ФРЛИ ОД КОВИД ОДДЕЛЕНИЕТО ВО 8-МИ СЕПТЕМВРИ- станува збор за маж, еве на која возраст бил

Пациент кој бил сместен во ковид одделението во болницата осми септември утрово се фрлил од прозор.

Од МВР за КУРИР го потврдија случајот, станува збор за 70 годишен пациент кој неофицијално скокнал од првиот кат од ковид одделението.

Инаку според нашите сознанија пациентот се уште лежи пред болницата, а во моментов се врши и увид.

Од МВР детали најавија во текот на денот.

ЕУРО 2020

Македонија