понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 18
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Пациент починал неколку часа откако не бил примен на инфективното одделение во Велес

Пациент починал неколку часа откако не бил примен на инфективното одделение во Велес

Велешанец кој бил однесен со брза помош на клиниката за инфективни болести во Велес не бил примен од дежурниот персонал за по неколку часа состојбата нагло да му се влоши, по што починал, дознава А1он.

Станува збор за повозрасно лице кое имало над 70 години чие семејство се сомневало дека можеби е заболен од коронавирус.

Целиот текст прочитајте го ТУКА.

Коронавирус