сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 56
home Вести

Овие скопски општини се со најголем број позитивни случаи на коронавирус

Овие скопски општини се со најголем број позитивни случаи на коронавирус

Седум скопски општини имаат троцифрен број на заболени од коронавирус. Според податоците од Министерството за здравство, најмногу активни случаи на Ковид-19 има во Чаир – 363.

Податоците се заклучно со вчера, а од Министерството посочуваат дека по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје.