недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Вести

Овие парчиња се вредни 5.000 евра: Изнесен мебелот од домот на Јанева, постои сомнеж дека е набавен со пари од „Рекет“ (ВИДЕО)

Овие парчиња се вредни 5.000 евра: Изнесен мебелот од домот на Јанева, постои сомнеж дека е набавен со пари од „Рекет“ (ВИДЕО)

Попладнево полицијата го изнесе мебелот од домот на шефицата на СЈО во оставка, Катица Јанева, за кој што има сомневања дека е набавен со пари од аферата „Рекет”.

Со полициска асистенција се изнесуваше мебелот вреден 5.000 евра од куќата на Катица Јанева. Според сомнежите, истиот бил набавен со парите изрекетирани од познат скопски бизнисмен.

ВИДЕО: Канал5

Најнови вести

Коронавирус