сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 26
home Вести

Оваа зимска идила вечерва ќе ве маѓепса: Во овој македонски туристички центар сè е бело, а ѕвездите мислите ќе ги дофатите (ФОТО)

Оваа зимска идила вечерва ќе ве маѓепса: Во овој македонски туристички центар сè е бело, а ѕвездите мислите ќе ги дофатите (ФОТО)

Маврово вечерва блеска во сиот свој сјај.

Туристичкиот бисер на Македонија веќе неколку денови е прекриен со снег, а вечерва од фотографијата може да се забележат дури и ѕвездите на Бистра планина кои се толку блиску што мислите ќе ги дофатите.

é

Инаку според прогнозите на УХМР во наредните денови ќе имаме исто така студено време што ќе му овозможи на снегот да не се стопи.

Утре ќе имаме наутро студено и понекаде во котлините со појава на магла. Преку денот сончево со мала локална облачност и со слаб претежно северен ветер.

Во четврток ќе имаме сончево со мала локална облачност и со слаб северен ветер. По одделни котлини ќе има појава на магла.

Во петок исто така ќе имаме сончево со мала локална облачност и со слаб јужен ветер. По одделни котлини ќе има појава на магла.

Во сабота ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер. По одделни котлини ќе има појава на магла. Попладне облачноста ќе се зголемува.

Коронавирус