сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 126
home Вести

Ова се скопските општини со најмногу заболени од коронавирус

Ова се скопските општини со најмногу заболени од коронавирус

Скопје и Тетово и натаму се градовите во кои се регистирани најголем број на случаи на коронавирус во Македонија.

Скопскиот и тетовскиот во моментов се најзафатени региони со Ковид-19, односно региони во кои се регистрира широко-распространета трансмисија во заедницата.

Според податоците од Институтот за јавно здравје Чаир, Бутел, Центар, Гази Баба, Аеродром, Карпош и Сарај се скопските општини каде има најголем број на случаи позитивни на коронавирус.

Во продолжение погледнете по општини, колкав е бројот на лица заболени од коронавирус.

Најнови вести

Локални избори 2021