четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 179
home Вести

Ова се градовите во кои се потврдени нови случаи на коронавирус

Ова се градовите во кои се потврдени нови случаи на коронавирус

Министерството за здравство денеска информираше дека се потврдени нови 175 случаи на коронавирус во Македонија.

Согласно објавените податоци, најголем дел од случаите се од Скопје 131.

Следуваат Куманово-24, Штип-2, Прилеп-2, Тетово-5, Струга-2, Велес-4, Охрид-1, Гостивар-2, Свети Николе-2.

Во изминатото деноноќие регистрирани се и пет смртни случаи и 18 оздравени пациенти.

Најнови вести

Локални избори 2021