вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 20
home Вести

Ова го има во 21. век во Македонија: Еве како настануваат железнички несреќи кај нас (ВИДЕО)

Ова го има во 21. век во Македонија: Еве како настануваат железнички несреќи кај нас (ВИДЕО)

Во Македонија како сега, така и во минатото имало голем број на железнички несреќи, во кои доста често имало човечки жртви.

Виновниците најчесто се неодговорните возачи, но ова видео објавено во Фејсбук групата „Ѕид на сообраќајниот“ покажува и една недозволива грешка на надлежните служби.

Имено, додека поминува воз на пругата, рампата е крената, што претсавува вистинска опасност по животот на луѓето.

Уште колку железнички несреќи треба да се случат, во кои ќе настрадаат невинин лица, за некој да обрне внимание на ова?

Видеото може да го погледнете ОВДЕ