среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 109
home Вести

Ова е моментот на пукањето врз украинскиот водач на „Кавачкиот клан“ – пука мафијашот на кого МВР му издало македонски пасош (ВИДЕО)

Ова е моментот на пукањето врз украинскиот водач на „Кавачкиот клан“ – пука мафијашот на кого МВР му издало македонски пасош (ВИДЕО)

Еден од двајцата мафијаши кој денеска ги откри ВМРО-ДПМНЕ е и Стефан Џукиќ кој е осомничен за обид за убиство на еден од водачите на така наречениот „Кавачки клан“.

Обидот за убиство  се случил во Киев, Украина, а името е Радojе Звицер.

Стефан Џукиќ во тоа време имал македонски пасош на име Каче Герѓи.

Од моментот за обид за убиство на водачот на „Кавачкиот клан“ објави и заменик министерот за внатрешни работи на Украина минатата година на 27 мај.

Станува збор за обид за убиство на Радој Звичер (37) во центарот на Киев.

Тој бил ранет со неколку куршуми од кои три во градниот кош.

На местото се гледа и мерцедес смарт кој напаѓачите го користеле за да побегнат, а потоа сакале и да го запалат.

Коронавирус