вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 42
home Вести

Отворен изборниот штаб на Силјановска

Отворен изборниот штаб на Силјановска

Кандидатот за претседател на ВМРО – ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска-Давкова го отовори својот изборен штаб.

Таа од својот штаб порача дека подобро е ние овде Македонија европска да ја градиме и препознаваме, бидејки тезите за качување на последни возови за ЕУ, како што вели Силјановска се нелогични. Таа смета дека треба да насочиме на она што се вика копенхагеншки критериуми.

Коронавирус