понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 101
home Вести

Откако Заев го споредија со Тито, сега Пендаровски го нарекоа „вториот Борис Трајковски“ (ВИДЕО)

Откако Заев го споредија со Тито, сега Пендаровски го нарекоа „вториот Борис Трајковски“ (ВИДЕО)

Откако Зоран Заев, негов партиски директор, го спореди со Тито, денес комплимент од ваков вид доби и Стево Пендаровски.

На една од неговите трибини, граѓанин го спореди со покојниот претседател.

-Иднината ќе кажува, јас само можам да кажам дека ти си втор Борис Трајковски, му рече еден поддржувач на Пендаровски.

Кандидатот за претседател на СДСМ, на овој човек му се заблагодари на албански јазик.

Коронавирус