недела, 20. септември 2020. Вести денес: 15
home Вести

Откако не задолжија за три месеци една милијарда евра, утре Владата на СДСМ ќе не заборчи за нови 38 милиони евра

Откако не задолжија за три месеци една милијарда евра, утре Владата на СДСМ ќе не заборчи за нови 38 милиони евра

Владата предводена од СДСМ утре граѓаните ќе ги задолжи со нови 38 милиони евра.

Откако изминативе 4 месеци Заев и СДСМ не задолжи со над една милијарда евра, утре тоа задолжување повторно ќе се зголеми за неверојатни 38 милиони евра.

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ изминатиов период обвинуваа дека тие пари наместо за проекти, завршиле за предизборен поткуп.

Коронавирус