понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 119
home Вести

Откако „намирисаа“ пораз: Пендаровски и Заев ја одложија прес-конференцијата

Откако „намирисаа“ пораз: Пендаровски и Заев ја одложија прес-конференцијата

Одложен е пресот на СДСМ на кој требаше да зборуваат претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Најнова информација е дека во 21 и 15 часот прес-конференција ќе одржи генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски.

Коронавирус