среда, 12. август 2020. Вести денес: 182
home Вести

Осуди за говорот на омраза од Тричковски кон децата на Мицкоски: „Ќе превземат нешто институцииве против овој манијак“?

Осуди за говорот на омраза од Тричковски кон децата на Мицкоски: „Ќе превземат нешто институцииве против овој манијак“?

Новинарот близок до власта, Бранко Тричковски, со ужасен говор на омраза кон децата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

На својот Фејсбук профил, каде жестоко ги брани секој чекор на Зоран Заев, министрите и цела партија СДСМ, Тричковски често навредува и оцрнува некого.

Но, овојпат, со жесток говор на омраза, вмеша деца.

Граѓаните го осудија овој чекор на медиумската перјаница на Заев и бараат тој конечно да одговара за ова што го прави.

Коронавирус