петок, 4. декември 2020. Вести денес: 60
home Вести

Остварен разговор Мицкоски- Заев, следува прес конференција на Мицкоски

Остварен разговор Мицкоски- Заев, следува прес конференција на Мицкоски

Доцна попладнево се оствари разговор помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и претседателот на Владата, Зоран Заев за што премиерот го информираше за она што го постигнал како решение со Грција.

Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека следува прес конференција на која ќе се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Коронавирус