понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 84
home Вести

ОСТАВКИТЕ СЕ НИЖАТ: Трет кој поднесе оставка е заменик министерот Хасани!

ОСТАВКИТЕ СЕ НИЖАТ: Трет кој поднесе оставка е заменик министерот Хасани!

Оставка поднесе попладнево и заменик мнинистерот за здарвство Илир Хасани. Тој оставката ја објави на ФБ.

„Во вакви сериозни моменти за сите нас, давам оставка како највисок морален чин. Дури и покрај фактот дека немам никаква врска со модуларните болнички постапки, иако немам ништо друго со организацискиот дел, оставката е најмал чин што можам да го сторам во овој момент, да ги почитувам жртвите, повредените, мислењето и најчесто самите себе . n

Ништо над достоинството!“ , напиша Хасани.

Коронавирус