среда, 31. мај 2023. Вести денес: 0
home Вести

Оставката на Заев најверојатно ќе биде прифатена

Оставката на Заев најверојатно ќе биде прифатена

Според информации на ТВ21 оставката на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ќе биде прифатена иако голем дел од членовите се против оставката.

Изборот за нов лидер на СДСМ најверојатно ќе се одржи на 12 декември.

Датумот се поклопува со Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ на кој исто така ќе се бира лидер на партијата.