понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 66
home Вести

ОСТАНЕТЕ ДОМА: Започна невремето во Скопје, дожд, силен ветер и грмотевици од Ѓорче Петров се приближуваат кон Центар (ФОТО)

ОСТАНЕТЕ ДОМА: Започна невремето во Скопје, дожд, силен ветер и грмотевици од Ѓорче Петров се приближуваат кон Центар (ФОТО)

Делови од Скопје во моментов се зафатени од големо невреме.

Според нашите информации невремето проследено со дожд, силен ветер и грмотевици беснее во скопско Ѓорче Петров и околината.

Невремето се приближува кон Карпош и центарот на градот, затоа останете дома.

УХМР инаку стабилизација на времето најавува од утре.

 

Коронавирус