недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Осомничените за убиството на младиот Саздо на распит кај обвинител

Осомничените за убиството на младиот Саздо на распит кај обвинител

Осомничените за убиството на младиот Никола Саздовски- Саздо се одведени на распит пред јавен обвинител.

Двајцата осомничени се во притвор, а по третиот полицијата се уште трага.

Инаку, Никола Саздовски- Саздо почина на 9. овој месец, по претепувањето од тројцата осомничени, на автобуска постојка во скопска Автокоманда.

Против тројцата осомничени за смртта на Саздовски ќе се води истражна постапка за кривично дело „убиство извршено на свиреп начин“, откако ОЈО Скопје го преквалификува кривичното дело извршено на 29 јуни 2018 година.

Коронавирус