понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 10
home Вести

Османи и норвешкиот амбасадор Бјорстад ќе потпишат Меморандум за соработка

Османи и норвешкиот амбасадор Бјорстад ќе потпишат Меморандум за соработка

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи и норвешкиот амбасадор, Арне Санес Бјорнстад, денеска ќе потпишат Меморандум за разбирање за билатерална проектна соработка.

Пред потпишувањето на Меморандумот за разбирање вицепремиерот Османи и амбасадорот Бјорнстад ќе имаат обраќање. 

Најнови вести

Коронавирус