недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 90
home Вести

Ослободителна пресуда за Зоран Божиновски

Ослободителна пресуда за Зоран Божиновски

Кривичниот суд денеска донесе ослободителна пресуда за новинарот Зоран Божиновски во случајот „Шпион“.

На 21-ви минатиот месец Кривичниот суд им изрече ослободителна пресуда на петмина обвинети во случајот „Шпион“ за кој се води повторена постапка, откако Апелација делумно ја укина пресудата.

Во предметот „Шпион“, со првостепената пресуда сите деветнаесет обвинети беа прогласени за виновни.

Коронавирус