вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Вести

Осамнаа нови плакати: „Заев: Стојам позади Катица; Јанева за мито од 8 милиони евра: Се ќе биде во ред“ (ФОТО)

Осамнаа нови плакати: „Заев: Стојам позади Катица; Јанева за мито од 8 милиони евра: Се ќе биде во ред“ (ФОТО)

Плакатите во центарот на Скопје станаа секојдневие. „Зоран Заев: Стојам позади Катица Јанева; Катица Јанева за мито од 8 милиони евра: Се ќе биде во ред“- ова е напишано на последните кои осамнаа.

Претходно граѓаните го прашуваа Заев: „дали вака крајот мириса?“.

Пред некој ден во Скопје исто така имаше плакати. Граѓаните велат дека премиерот Зоран Заев е главата на криминалниот октопод, а специјалната јавна обвинителска Катица Јанева главен чирак.

Исто така осамнаа и графити во центарот на градот. Граѓаните го прашуваа Заев каде се парите од ташната на Бојан Јовановски познат како Боки 13, кои како рекет ги зема од Орце Камчев.

Локални избори 2021