понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 148
home Вести

Организаторот на протестите во Тетово почна штрајк со глад

Организаторот на протестите во Тетово почна штрајк со глад

Блерим Ахмеди, организаторот на протестите во Тетово за одговорност на политичарите по трагедијата во модуларната болница почна штрајк со глад во затворот.

По протестите Ахмеди доби осумдневен притвор.

Ахмеди е од Кичево и е познат како организатор на многу протести.

Освен него, приведени се уште 4 лица.

Локални избори 2021