петок, 30. септември 2022. Вести денес: 4
home Вести

Орданоски за бегството на екс началникот: Мијалков не се криел, човекот немал потреба да се појави

Орданоски за бегството на екс началникот: Мијалков не се криел, човекот немал потреба да се појави

Новинарот и политички аналитичар Сашо Орданоски за недостапноста на екс шефот на УБК Сашо Мијалков цели 44 часа, вели дека човекот не се криел, туку дека немал потреба да се појави.

Во дебатна емисија на Телма, Орданоски, кој вели дека инсистира да се користат огради при квалификувањето на однесувањето на Мијалков, вели дека човекот не се криел, туку дека немал потреба да се појави. Притоа Орданоски индицира дека Мијалков се криел во вила на Водно каде што живеел виден адвокат.

Во дебатата Орданоски во неколку наврати жестоко ја критикува опозицијата за нејзиното однесување, а кога го прашуваат за однесувањето на власта во врска со скандалот Мијалков тој вели дека оценката за неа ќе ја дадат граѓаните на избори.

Во видеото на Телма по 40 минута:

https://www.facebook.com/TVTelma/videos/1001438693721613/

Коронавирус