сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Вести

Опуштете се: Наредните денови ќе преовладуваат сончеви и топли денови но подгответе ги чадорите во среда – следи пресврт на времето

Опуштете се: Наредните денови ќе преовладуваат сончеви и топли денови но подгответе ги чадорите во среда – следи пресврт на времето

Во наредните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер, а дневната температура ќе биде во пораст. Во среда, претежно во попладневните часови, ќе има локални врнежи од дожд и грмежи, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Времето денеска е сончево со мала до умерена облачност. Како што информира УХМР, ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен вдолж Повардарието, каде ќе достигнува брзина и над 60 километри на час. Максималната температура денеска ќе биде во интервал од 18 до 25 степени.

Времето и во Скопје е сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер, а максималната дневна температура 21 степен. (МИА)

Најнови вести

Коронавирус