сабота, 15. август 2020. Вести денес: 72
home Вести

Оливер Спасовски ќе биде технички премиер?!

Оливер Спасовски ќе биде технички премиер?!

Оливер Спасовски ќе биде новиот технички премиер, дознава Фактор од партиски извори.

Од СДСМ, пак, официјално велат дека вчера вечерта не разговарале за тоа прашање, а прашањето за тоа кој ќе биде технички премиер се уште е отворено, но неофицијално потврдија дека Спасовски е еден од кандидатите.

Премиерот Зоран Заев вчера најави дека СДСМ следната недела ќе решава кој ќе биде на чело на техничката влада од 3 јануари.

Коронавирус