понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 180
Во живо

Следете во ЖИВО прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ

home Вести

Оливер Спасовски ќе биде новиот премиер

Оливер Спасовски ќе биде новиот премиер

Актуелниот министер за внатрешни, Оливер Спасовски, ќе биде технички премиер, ова за Сител го потврдил извор во партијата.

На 3 јануари, откако Заев ќе ја напушти премиерската функција, а на негово место ќе биде Оливер Спасовски

Коронавирус