понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 135
home Вести

Оливер Спасовски хоспитализиран на Инфективна поради висока температура

Оливер Спасовски хоспитализиран на Инфективна поради висока температура

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски од вчера е хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје, потврдуваат е неговиот кабинет за САКАМДАКАЖАМ.МК. Од таму велат дека Спасовски е во стабилна состојба.

-Министерот Спасовски од вчера е на Инфективна клиника поради висока температура. Неговата здравствена состојба сега е стабилна, велат од Министерството за внатрешни работи.

Министерот Спасовски во понеделникот доцна навечер на својот фејсбук профил објави дека е позитивен на ковид-19. Тој во неделата беше во друштво на премиерот Зоран Заев и неколкуте високи партиски функционери на СДСМ за време на дигиталниот конгрес на владејачката партија.

Коронавирус