четврток, 4. март 2021. Вести денес: 193
home Вести

Октопод оставен пред Влада, на главата му пишува „Заев“ (ФОТО)

Октопод оставен пред Влада, на главата му пишува „Заев“ (ФОТО)

Голем октопод утрово е оставен пред Владата.

На него е напишано презимето на премиерот, Заев.

Граѓаните со ова порачуваат дека бараат расчистување на случаите како „Рекет“ и разврзување на целото клопче.

Со овој “октопод“, каде што токму на главата е напишано Заев, граѓаните испраќаат важна порака.

Најнови вести

Коронавирус