сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 33
home Вести

ОК на ВМРО-ДПМНЕ – Боговиње со честитка по повод почетокот на рамазанските пости

ОК на ВМРО-ДПМНЕ – Боговиње со честитка по повод почетокот на рамазанските пости

Општинскиот Комитет _ВМРО ДПМНЕ _ – – БОГОВИЊЕ– НА СИТЕ ВЕРНИЦИ ОД МУСЛИМАНСКА ВЕРОИСПОВЕСТ, ИМ ГО ЧЕСТИТА ПОЧЕТОКОТ НА РАМАЗАНСКИТЕ ПОСТИ И ИМ ПОСАКУВА ЛЕСНО И СМИРЕНО ДА ГО ДОЧЕКАМЕ _РАМАЗАН БАЈРАМ_….!!!!

Општинскиот Комитет _ВМРО ДПМНЕ _ – – БОГОВИЊЕ– НА СИТЕ ВЕРНИЦИ ОД МУСЛИМАНСКА ВЕРОИСПОВЕСТ, ИМ ГО ЧЕСТИТА ПОЧЕТОКОТ…

Gepostet von Shekspir Sheki Alisherif am Donnerstag, 23. April 2020

Коронавирус