четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 68
home Вести

ОГРОМНА ПОДДРШКА: Завршен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Штип (ГАЛЕРИЈА)

ОГРОМНА ПОДДРШКА: Завршен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Штип (ГАЛЕРИЈА)

Вечерва во Штип, ВМРО-ДПМНЕ го одржува завршниот митинг пред предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат во среда.

Голем број на граѓани излегоа да ја дадат својата поддршка на партијата која пред нив ја промовираше својата програма „Обнова за Македонија“.

Пред присутните граѓани свое завршно обраќање има и партискиот претседател Христијан Мицкоски.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија