сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Ограбена аптека во Скопје

Ограбена аптека во Скопје

На 30.12.2020 во 20:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на бул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ едно лице со закана од вработената одзел пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најнови вести

Коронавирус