петок, 20. мај 2022. Вести денес: 19
home Вести

ОГНЕНИТЕ ЈАЗИЦИ ПЕПЛОСУВААТ СÈ ПРЕД СЕБЕ – гори познатата фабрика во Битола (ВИДЕО)

ОГНЕНИТЕ ЈАЗИЦИ ПЕПЛОСУВААТ СÈ ПРЕД СЕБЕ – гори познатата фабрика во Битола (ВИДЕО)

Голем пожар избувна попладнево во индустрискиот дел од Битола.

Противпожарните служби заедно со полицијата се веќе на терен.

Над фабриката може да се забележи огромен црн чад.

Според неофицијални информации станува збор за пожар во фабриката „Жито Битола“.

Коронавирус