среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 27
home Вести

Огнен Јанески повеќе не е главен уредник на ТВ 24

Огнен Јанески повеќе не е главен уредник на ТВ 24

Огнен Јанески повеќе не е главен уредник на ТВ 24, објави Економски Лидер од извори во телевизијата.

На негово место, доаѓа претходниот главен уредник, Младен Чадиковски кој во исто време е претседател на ЗНМ. Но, како што дознава порталот, тој само времено ќе ја обавува функцијата.

-Нашиот извор вели дека Јаневски си заминува од лични причини, но останува во медиумот на старата позиција која ја имаше пред да стане главен уредник. Неофицијално оставката доаѓа по неодамнешната кавга на Јанески со раководството од Штип кои не биле задоволни од неговата работа и тоа што повеќе бил надворешно ангажиран на проекти, одошто што бил посветен на телевизијата и обврските што ги имал како главен и одговорен на медиумот, објавува порталот.

 

Коронавирус