понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 137
home Вести

ОФИЦИЈАЛНО: Полицискиот час продолжува до 1 јуни

ОФИЦИЈАЛНО: Полицискиот час продолжува до 1 јуни

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да продолжат со важност до 1 јуни 2021 година.

То значи дека, уште две недели останува на сила полицискиот час од полноќ до 4 часот наутро, а работното време на угостителите ќе биде до 23:30 часот.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија