петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Официјално: 15-ти јули прогласен за неработен ден, нема да се одработува

Официјално: 15-ти јули прогласен за неработен ден, нема да се одработува

Владата на денешната седница, донесе заклучок со кој 15-ти јули се определува за неработен ден заради непречено спроведување на изборниот процес за предвремените парламентарни избори.

Истиот нема да се одработува.

 

Коронавирус