недела, 27. септември 2020. Вести денес: 36
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

home Вести

Одрон на „Стража“, сообраќајот отежнато се одвива

Одрон на „Стража“, сообраќајот отежнато се одвива

На магистралниот пат Кичево-Гостивар, на превојот „Стража“, сообраќајот се одвива отежнато поради одрон на камења.

Од АМСМ информираат дека од одронот е зафатена една коловозна лента кај Тајмишка раскрсница.

Коронавирус