четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Одрон на патот Маврови Анови-Дебар кај Трница, сообраќајот по една лента

Одрон на патот Маврови Анови-Дебар кај Трница, сообраќајот по една лента
илустрација

Одрон од земја изутрина од 7:05 часот го попречува нормалното одвивање на сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на село Трница.

-Сообраќајот се одвива по една коловозна лента и само за патнички моторни возила, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Најнови вести

Коронавирус