среда, 18. мај 2022. Вести денес: 192
home Вести

Одобрена екстрадицијата на Грујевски и Бошковски

Одобрена екстрадицијата на Грујевски и Бошковски

Советот на судии во Солун, денеска одлучи, Никола Бошковски и Горан Грујески да бидат екстрадирани во Македонија.

Според солунскиот портал Вориа, јавува дописникот на МИА од Атина, веднаш по објавувањето на пресудата, двајцата обвинети, поднеле жалба против одлуката на судот, за случајот да го разглед Врховниот суд во Атина.

И соопштувањето на одлуката, исто како и сослушувањето беше зад затворени врати.

Најнови вести

Коронавирус