недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Одложување на изборите ќе значи и нова криза

Одложување на изборите ќе значи и нова криза

Зоран Заев не смее да бега од избори. Одложувањето на изборите само ќе не втурне во политичка криза и економска апатија.

Македонија тоне на секое поле. Транспаренси Интернешнл ја прогласи Македонија под водство на Заев за најкорумпирана земја во Европа, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ..

Поради партизацијата и криминалот на Заеви угледното списание „Економист“ Република Македонија ја оцени како хибриден режим, што претставува исклучително поразителна оценка за владеењето на правото и правната држава.

Со СДСМ на власт над 500.000 граѓани живеат на работ на сиромаштијата додека секој трет во државата има проблем да обезбеди основна егзистенција.

Со Зоран Заев на чело на државата Македонија е земја со трета по ред највисока младинска невработеност во светот.

Со Заев и СДСМ Македонија само тоне. Потребни се промени. Потребна е обнова. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе иницијатива за распуштање на Собранието. Избори на 12 април, за брзо надминување на проблемите и последиците од штетното владеење на СДСМ, потенцираат од опозициската партија.

 

Најнови вести

Коронавирус