понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Одложени мерките за вакцинација против Ковид-19

Одложени мерките за вакцинација против Ковид-19

Министерството за здравство информира дека мерките кои се однесуваат на вакцинација против Ковид19, предлог на МЗ и Комисијата за заразни болести, се одложени за наредната владина седница.

Коронавирус