недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 70
home Вести

Одложена заедничката владина седница меѓу Македонија и Србија

Одложена заедничката владина седница меѓу Македонија и Србија

Заедничката седница на владите на Република Македонија и Република Србија што беше најавена за 21 март се одложува.

Одложувањето, како што соопшти владината прес-служба, е поради неодложни обврски на премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ.

Од Владата ќе информираат дополнително за новиот утврден датум за одржување на меѓувладината седница со Република Србија.

Најнови вести