сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 20
home Вести

Одложена расправата за интерпелација на министерот Спасовски

Одложена расправата за интерпелација на министерот Спасовски

Претседатлот на Собранието Талат Џафери, ја одложи расправата по однос на интерпелацијата за работата на министерот Оливер Спасовски.

Собранискиот спикер истакна дека по консултација со министерот и пратеничкит групи, седницата повторно ќе биде ставена на дневен ред, со што пратениците ќе бидат навремено информирани.

Интерпелацијата на Спасовски беше поднесена од опозицијата во Собранието.

Коронавирус