четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 155
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Вести

Одбраната на СДСМ предмет на потсмев и од Владимир Милчин: За да се владее мора да се има чисти раце!

Одбраната на СДСМ предмет на потсмев и од Владимир Милчин: За да се владее мора да се има чисти раце!

Одбраната на СДСМ стана предмет на потсмев и од страна на Владимир Милчин, некогашниот прв човек на соросовата фондација во земјава и отворен поддржувач на политиките на Зоран Заев и СДСМ.

-СДСМ е партија на власт или е тоа фатаморгана? Груевски ви прави проблеми од Будимпешта? Што очекувавте да прави откако ви избега пред носот, со ваша или без ваша дозвола? Не е проблемот кој ги раздава снимките, проблемот е што содржат тие. ВМРО имал однапред подготвено сценарио? И вие изненадени и затечени? Па ВМРО ви е политички непријател кој беше столчен. Вие го кренавте на нозе! И уште нешто: Опозицијата може да апелира, власта мора да управува согласно законите. А за да го прави тоа, мора да има чисти раце!, пишува Милчин на Фејсбук.

Коронавирус