вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 184
home Вести

Одбележување на Денот на рударите

Одбележување на Денот на рударите

Во организација на Министерството за економија денеска ќе биде одбележан Денот на рударите.

Министерот за економија Крешник Бектеши, како што е најавено, во Клубот на пратеници ќе им ги додели признанијата на најдобрите рудари, номинирани од нивните работодавачи.

(Миа)

Најнови вести