понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 20
home Вести

Од вторник снег во некои населени места во Македонија

Од вторник снег во некои населени места во Македонија

Продолжува период на стабилно време со релативно високи температури за овој дел од годината.

Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен претежно северозападен ветер.

Од недела ќе има малку повеќе облачност, а поголема промена ќе има од вторник и ќе е проследена со зголемување на облачноста, промена на ветерот во северен и со врнежи од снег на планините, и од снег и повремен дожд понекаде и во населените места.

Коронавирус